PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35390}
7,3 11 229
ocen
7,3 10 1 11229
Robin Hood
powrót do forum filmu Robin Hood

Fajne

ocenił(a) film na 10

Mi się podoba, zrobione doskonale w wersji dla całej rodziny.

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

To zależy pod jakim względem.
Film ten powstał w trudnym dla disnejowskiej wytwórni okresie, stąd wiele wad tak animacji jak i fabuły, wiele dizajnów postaci wykorzystano np z Księgi dżungli.
Już nie powiem o pewnym przekręcaniu historii ( Ryszard wcale nie był lepszy od swego brata.) ale tak oczywiście w bajkach wolno.

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

Atutem na pewno są piosenki.
Jeszcze dopowiem, że przeszkadza mi fakt, iż zwierzęcych bohaterów ukazano zbyt stereotypowo, czego powiem otwarcie, nienawidzę.

ocenił(a) film na 10
Fabian3200

Król Jan i król Ryszard są jakby nie umiem tego wyrazić, nie są historyczni chyba, ale są zrobieni na podstawie historycznych osób.

ocenił(a) film na 10
Andrzejcoolziomek

Nie potrafię tego wyrazić o co mi chodziło. Znaczy się były takie dwie osoby, ale charakter mieli zupełne inny, więc jak na moje te postacie są po prostu na nich wzorowane, nie są historyczne bezpośrednio.

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

Ależ dobrze, wiem o co ci chodzi.
Robin Hood jako postać legendarna ( niekoniecznie chodzi o ukazanie w filmach.) też miał co najmniej dwa historyczne pierwowzory ( Roberta Wetherby i Fulka Fitzwarina.), ale ukazywany był w zupełnie odmienny sposób, jako że wzorowano go na wspomnianych w nawiasie banitowanych rycerzach-zabijakach.

ocenił(a) film na 6
Fabian3200

Czyli krótko mówiąc, ogólna koncepcja ta sama, ale charakter postaci zupełnie inny, rozumiem.

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

Prawidłowe rozumowanie, też uważam podobnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones