PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35390}
7,3 11 228
ocen
7,3 10 1 11228
Robin Hood
powrót do forum filmu Robin Hood

...po pewnym czasie niesety dorosłem (czyt. zgłupiałem) i nagrałem na tą bajkę coś innego ;] Dzisiaj, mając 18 lat obejrzałem ją ponownie i muszę przyznać że jest jeszcze lepsza niż kiedyś!! Dodatkowo uważam, że jest to majstersztyk w porównaniu z ówczesnymi produkcjami. Jak widać można zrobić piękną bajkę bez zbędnych efektów specjalnych oraz lokalizacji w świecie trójwymiarowym... Wystarczy tylko dobry pomysł i trochę ambicji ;)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
Aki

Jest niezła, to przyznam, sam uwielbiam futrzaki i wszystko, co z nimi związane.
Zwrócić tu muszę uwagę, że ta bajka powstała w okresie, kiedy wytwórnia Disneya mocno podupadła finansowo, i stąd różne defekty tak rysunku jak i fabuły.
Już szczególnie nie wspomnę o pewnym naginaniu historii (Ryszard nie był bodajże dobrym władcą...),samej legendy i realiów, ale w kreskówkach oczywiście tak można.
Bardziej odstręcza mnie fakt, w jaki wypaczony stereotypowy sposób wielu zwierzęcych bohaterów zostało ukazanych, ale to widać trudno wykorzenić ze społeczeństwa.
Powracając jeszcze do kwestii fatalnej kondycji animacji Disneya w tamtym czasie, spójrz ile tu dizajnów zapożyczono z kreskówek wcześniejszych (chociażby z Księgi Dżungli -Mały John -Baloo, Sir Syk: Kaa, a taniec to jak z Królewny Śnieżki...).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones