PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36298}

Robin z Sherwood

Robin of Sherwood
7,8 18 877
ocen
7,8 10 1 18877
7,6 5
ocen krytyków
Robin z Sherwood
powrót do forum serialu Robin z Sherwood

Już od dłuższego czasu obserwuje Wasze wpisy,ale spokojnie czekałem na odpowiednią chwilę.Zgadzam sie ze słowami LIZ84, że nie trzeba mieć 30 lat aby znać i pokochać ten serial.A zaczęło się gdy miałem 7,8 no może 9 lat ,gdy Robin leciał w telewizji.Następnie widząc moja fascynację tym tematem brat ufundował mi kasetę "Legend" zespołu Clannad i chodź mam już 21 wiosen nic się we mnie nie zmieniło.Dalej kocham ten serial i tą wspaniałą
muzykę.Ktoś może powiedzieć że pora już dorosnąć i żebym z mieczem nie biegał przypadkiem po mieście ale ja odpowiem...ten świat,nasz świat współczesny jest tak okrutny,niesprawiedliwy,pełen wszechobecnego zła.Teraz każdy idzie na skróty,wszystko ukierunkowane jest na komercje i tandetę, szybki zysk.Jedni brną w narkotyki inni przemijają myśląc że żyją a ja idę sam środkiem mrocznego lasu a między gałązkami wielkiego dębu słyszę słowa,że tylko "razem jesteśmy wolni".W myślach mam twarze Robina,Marion,Willa,Johna,Nasira i reszty tej zwariowanej ekipy a w oczach kręcą mi się łzy.To dzięki nim odnajduję odrobinę dobrej magii,czegoś nienamacalnego, czegoś czego brakuje w tym szarym zwykłym świecie.Niby to zwykły serial TV ale nie dla mnie.Dzięki wielkiemu sercu i zapałowi aktorów miłośników i całej ekipy filmowej stał się dla mnie lekiem na zło,sposobem życia.
A za co i komu dziękuje? Im za to co stworzyli,a Wam za to ,że pamiętacie.Bo właśnie dzięki takim ludziom:"Nic nie jest zapomniane,nic nigdy nie jest zapomniane..."

ocenił(a) serial na 9
marklin1

Witaj,
Mam bardzo podobne odczucia jesli chodzi o ten wyjątkowy serial i nie wstydzę się tego chociaz mam 25 lat na karku * Pamietam bardzo dobrze, że jako brzdąc razem z bratem wpatrywałem się co sobotę w czarno-biały ekran telewizoru mojego ukochanego dziadka * Wówczas, chyba podczas pierwszej edycji serialu w polskiej tv -(późne lata 80) - zetknąłem się z czymś co niesposób ująć w kilku słowach... wiedziałem tylko że Robin Hood to ktoś kim chciałem być - Wtedy fenomen - dziś sentyment , w którym odnajduję piekną ideę - własnie dzięki specyficznemu i niezapomnianemu klimatowi serialu * Przez lata wyczekiwałem na powtórkę w tv...okazało się że jest 3 seria z blond-Robinem - za jakiś powtórzyli serial w TV2 potem 1 serię w TVLublin, całośc w RTL7 i znowu TV Lublin. W końcu zdobyłem ścieżkę dżwiękową - dzięki pewnej uroczej dziewczynie (dzięki Natalia :>). Udało mi się też nagrać na vhs serię z Michael'em Praed'em. Jakieś 3 lata temu zdobyłem serial w wersji Divx i nareszcie mogłem się nacieszyc do woli :>.
POZDRAWIAM FANÓW ROS - Nothing's ever forgotten

użytkownik usunięty
marklin1

Super jesteście, że tak pięknie piszecie o tym wspaniałym serialu. Dlatego właśnie podpinam się pod temat "dziękuję", żeby wam za to podziękować. Oglądanie "Robina..." zaliczam do najpiękniejszych chwil dzieciństwa. to była nasza wspólna rodzinna fascynacja - oglądaliśmy zawsze w trójkę - mój tata, ja i siostra. A niecały rok temu, kiedy koleżanka pożyczyła mi płyty, to właśnie ten serial i jego pozytywna energia podtrzymywał mnie na duchu w bardzo trudnych chwilach mojego życia.

Witam wszystkich Nie muszę mówić że ten serial to najlepszy serial pod słońcem każdy z nas to wie. Mam jedno marzenie trzeba mi muzyczkę występującą tu i ówdzie w 3 sezonie. A dokładnie mówiąc w kilku scenach które po krotce opisze.:) 1. scena to 2gi odcinek 3 sezonu sam koniec jak ojciec nowego robina się z nim żegna i w raz z marion odjeżdża , w czasie ich pożegnania leci ta muzyczka, 2. scena to odcinek mam tytuł "the betraial" i leci ta muzyczka tez na samym końcu jak rozmawiają leżąc wieczorem jadącym wozie tam ponoć pierwszy raz sie całują:P sa jeszcze 2 scenki ale już mi sie nie chce pisać.Prawdziwy fan tego serialu powinien sie skumać.Dziwne to jest że ta melodyjka gra tylko pod koniec odcinków hmmm. Mam nagrodę dla tego kto mi wyśle tę mp3ke na meila 240383@wp.pl!!!!!! Nagram i wyśle mu wszystkie odcinki w wersji angielskiej w dobrej wersji tego wyśmienitego serialu więc jest warto powalczyć kto pierwszy ten lepszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):):):):):):):):):):):):):D

ocenił(a) serial na 10
marklin1

Zgadzam się z pozostałymi wypowiedziami, ten serial jest magiczny i ja również mimo że mam 28 lat cały czas bardzo dobrze go wspominam.
Pozdrowienia dla wszystkich fanów!!!!

PiotrekPiotrek65

Zgadzam się z przedmówcami,ten serial to naprawdę coś niepowtarzalnego.
Wracają wspaniałe wspomnienia.

marklin1

:)
Nie wiem czy jeszcze zaglądasz na to forum ale, ja również dziękuję.... Pięknie to opisałeś. Ja właśnie czuję to samo . Zaszkliły mi się oczy jak czytałam twój wpis. Po latach ściągnęłam sobie ten serial, obejrzałam i zastanawiam się dlaczego tak bardzo ciągnie mnie to tego świata. Tak bym się chciała w nim zatopić. I też chodziłam sobie po lesie jakiś czas temu i wyobrażałam że należę do innego świata. Pięknego świata z Sherwood gdzie żyję z ludźmi na których mogę liczyć, blisko przyrody.... No i doszłam do wniosku że wcale nie dorosłam...:))) mimo właśnie 30tki.Ten magiczny serial wzbudza takie silne emocje. Bardzo się ciesze że po latach mogę z ludźmi powspominać.

ocenił(a) serial na 10
Marion_3

Minęło już ponad 12 wiosen od kiedy napisałem ten post życie przez ten czas nauczyło mnie wiele, ale nie straciłem Was z oczu, nie zapomniałem i Wy nie zapomnijcie, bo jest promyk w najciemniejszym miejscu i magia mawetbw takim świecie. Pozdrawiam Was gorąco.

ocenił(a) serial na 10
marklin1

14 wiosen:)

marklin1

:) Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones