PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36298}

Robin z Sherwood

Robin of Sherwood
7,8 18 877
ocen
7,8 10 1 18877
7,6 5
ocen krytyków
Robin z Sherwood
powrót do forum serialu Robin z Sherwood

Ten film zabija prostotą wyrazu i chyba dlatego jest tak niezwykły.Występuje w nim wiele zjawisk paranormalnych i nawet one wydają się bardziej normalne.Nie ma tu typowo hollywoodzkich popisów,ludzie bardzo ludzcy,postacie mocno zarysowane,nawet złych nie da się nie lubić,do tego jeszcze świetnie wpakowana muzyka,charakterystyczny obraz powodują że wytworzono specyficzny klimat którego jeszcze nikt nie podrobił.Na pewno znajdą się niedociągnięcia które Carpenter chciał zrobić lepiej ale mimo wszystko jak angol zabierze się za przybliżenie własnych legend zdecydowanie lepiej mu to wychodzi.

ocenił(a) serial na 9
wreathchlors

Całkowicie się podpisuję pod tym tekstem. Zdecydowanie najlepsza ekranizacja legendy o Robinie. A, jeśli chodzi o holyłódzkie kino , to szkoda słów.

chemas

Chciałbym jeszcze dodać że ten serial to chyba ostatnia i najbardziej znana dzisiejszym czterdziestolatkom produkcja ale brytyjczycy takich seriali robili wiele już dużo wcześniej.Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta takie produkcję w których maczał palce Carpenter jak choćby znakomity Dick Turpin.To zawsze leciało w niedzielę po Teleranku ale potem nagle wybuchł Stan Wojenny i Teleranek zniknął na jakiś czas wraz z Dickiem Turpinem.A potem to już pamiętam po kliku latach "The Smuggler"(Przemytnik) i słynny znak HTV a potem zaczął się Scherwood i struganie łuków w lesie po każdym odcinku.Te seriale miały charakter westernowy,oglądało się to jak angielską Bonanze jak na dzisiejsze czasy proste w rozmachu ale niezwykle inteligentne.Carpenter o tym mówił że zrobił western z łukami i mieczami...Marzy mi się gdzieś to dorwać na DVD.Przypominam sobie więcej tytułów jak choćby Królestwo Lukea,Artrur z Brytanii i wiele innych które gdzieś się rozeszły.

ocenił(a) serial na 10
wreathchlors

jest do kupienia, na allegro wydanie zbiorcze 1-2 sezon lub 3 oraz wszystko na raz, zostalo wydane na DVD juz jakis czas temu

ocenił(a) serial na 10
wreathchlors

"Marzy mi się gdzieś to dorwać na DVD"

serial od wielu,wielu lat dostępny jest na dvd więc w czym problem?

Psycho_Daddy

Chodzi mi o Dicka Turpina i te inne bo Robin Hooda to ja już dawno mam zakupionego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones